Terug naar de homepage
Terug naar de homepage
Terug naar de homepage
Terug naar de homepage
Terug naar de homepage
Terug naar de homepage
Terug naar de homepage
Terug naar de homepage

De website is op donderdag 2 februari 2023 voor het laatst bijgewekt.

Hondsrug wandeltocht

Emmen-plaatje
Categorie
Wandeltocht
Datum
18 februari 2023 08:00 - 18:30
Locatie
Esdal sporthal, Oosterstraat 78, 7822 HG Emmen

Hondsrug wandeltocht Emmen.

Let op: Bij de startlocatie kan niet geparkeerd worden!
            Op korte afstand (Emmalaan 8, 7822 JC Emmen)
            is een zeer ruime parkeerplaats aanwezig.

Inschrijf- en starttijden: 50 km van 08.00 - 08.45 uur; 40 km van 08.00 - 08.45 uur;
25 km van 08.45 - 10.00 uur.

Finishbureau sluit om 18.30 uur

Op zaterdag 18 februari start in Emmen de Hondsrug wandeltocht over 25 – 40 – 50 km
Startlocatie: Esdal sporthal, Oosterstraat 78, 7822 HG Emmen


Alle afstanden:

Na de start bereiken alle wandelaars na ca. 10 minuten het bos Emmerdennen, even later is het zeer fraaie hunebed D45 en doen we het bosmeertje het Appeltje aan. Vervolgens gaan we een stukje via het voormalig spoortrace van de NOLS (1904-1945). 
Daarna via het Valtherbos langs het hunebed D36/D37 naar Valthe.

25 km:

Na de rust in Ons Dorpshuis Valthe gaat de 25 km richting Valtherbos.

We lopen langs het gerestaureerde Onderduikershol. Hier is een vrijwilliger aanwezig van de Historische Vereniging. Via het terrein van Waterleiding Maatschappij Drenthe gaan we richting het Oranjekanaal naar manege de Eekwal voor een tweede rust. Dan via de Noordbargeres naar het  Rensenpark  (terrein voormalig  Noorderdierenpark). In het vm. Giraffenverblijf hangt een reproductie van de Nachtwacht van Rembrandt op ware grootte . Deze is vrij te bezichtigen.

40 km:

Na de eerste rust in Ons Dorpshuis Valthe gaat de 40 km RA richting nep-spoorwegovergang.

Na ca 10 minuten lopen LA de Hondsrug weer op. Daarna via het Hunzebos (smalle kronkelpaadjes met flink wat hoogteverschillen) naar het Molenveld (groot heideveld) en het Odoornerzand (zandverstuivingen en een paar flinke bulten) Daarna via een nieuw natuurgebied terug naar Valthe voor een tweede rust.

50 km:

De 50 km maakt via de schaapskooi in Exloo een extra lus naar de zandafgraving tussen Exloo en Buinen. Ook rondom deze zandafgraving flinke hoogteverschillen en lopen we weer op het trace  van de vm. NOLS spoorlijn.

Foto: 

De foto is van het hunebed in Valthe. Hier komen alle wandelaars langs.

Met vriendelijke groeten,
Eilko Levinga
Emmen

 
 

Alle datums

  • 18 februari 2023 08:00 - 18:30